Atletika
slice
Ratejeva blestela v Celju, Šutejeva še naprej brez norme
Anita Horvat blestela v šprinterskih disciplinah, 23. julij 2017 ob 21:54 Slovenska rekorderka Martina Ratej je drugi dan odprtega atletskega državnega prvenstva v Celju v metu kopja po pričakovanju prepričljivo zmagala in s 63,15 m potrdila dobro formo pred SP-jem ...
1
Zupinova kar dvakrat popravila rekord, na koncu srebrna
3
23. julij 2017 ob 19:03 Agata Zupin je na evropskem atletskem prvenstvu do 20 let v Grossetu dvakrat popravila državni rekord v teku na 400 metrov z ovirami, kar pa je na koncu zadostovalo za le drugo mesto.
Janežič v Monaku tekel nov državni rekord
34
21. julij 2017 ob 22:29 Slovenski atlet Luka Janežič je na mitingu Diamantne lige v Monaku postavil nov državni rekord na 400 m (44,84) in osvojil šesto mesto.
Horvatova zmagala na 100 m, Renner in Domjanova brez norme
22. julij 2017 ob 21:11 Anita Horvat (Mass Ljubljana) je prvi dan odprtega državnega prvenstva v atletiki v Celju zmagala na 100 m z osebnim rekordom 11,79.
Boltovo slovo avgusta: Rad bi se poslovil z zmagoslavjem
3
19. julij 2017 ob 19:32 Eden največjih zvezdnikov svetovnega športa, jamajški sprinter Usain Bolt, bo atletiki rekel zbogom avgusta na svetovnem prvenstvu v Londonu.
Od Ratejeve boljša le svetovna rekorderka Slovenska rekorderka Martina Ratej je na atletski diamantni ligi v Rabatu v metu kopja zasedla drugo mesto.
3
Plank osmi, Plavčak enajsti Športnik invalid Henrik Plank je na svetovnem prvenstvu v Londonu osvojil osmo mesto v metu diska, medtem ko je bil Luka Plavčak enajsti v metu kija. Plank je bil osmi z metom 14,88 m.
Janežič evropski prvak med mlajšimi člani Luka Janežič je na evropskem prvenstvu za mlajše člane (do 23 let) v Bydgoszczu na Poljskem s časom 45,33 osvojil zlato medaljo na 400 m.
13
Domjanova bronasta v metu diska na evropskem prvenstvu do 23 let Veronika Domjan je na 11. evropskem prvenstvu za mlajše člane do 23 let v poljskem Bydgoszczu v finalu v metu diska osvojila bronasto medaljo. Z 58,48 m je dosegla svoj n ajboljši izid sezone.
6
Ratejeva z letošnjim najdaljšim metom tretja v Londonu Martina Ratej je na mitingu Diamantne lige v Londonu osvojila tretje mesto v metu kopja. S 64,85 metra dolgim metom je dosegla svoj najboljši izid v tej sezoni.
5
Na Veliki Planini slavje Chevrierja in Mathysove Italijan Xavier Chevrier in Švicarka Maude Mathys sta na Veliki Planini postala evropska prvaka v gorskem teku.
Kolakova in van Niekerk blestela na mitingu Athletissima Olimpijska prvakinja Sara Kolak je na mitingu Diamantne lige v Lozani v metu kopja postavila izid sezone na svetu (68,43 m).
1
Grenak poraz Lavillenieja v Parizu Olimpijska zmagovalka Elaine Thompson je na mitingu Diamantne lige v Parizu, kjer ni bilo slovenskih predstavnikov, zmagala z 10,91 in za dve desetinki zaostala za svojim najboljšim izidom sezone na ...
Svetovno prvenstvo brez Tysona Gaya Nekdanji šprinterski svetovni prvak Tyson Gay ne bo nastopil na avgustovskem SP-ju v Londonu, saj se mu na ameriškem prvenstvu v Sacramentu ni uspelo prebiti v reprezentanco ne na 100 ne na 200 m.
4
Slovenski atleti za las ostali brez napredovanja Slovenska atletska vrsta je v drugi ligi ekipnega evropskega prvenstva v Tel Avivu zasedla četrto mesto. Za tretjo Litvo, ki je napredovala v višji rang, je zaostala za 2,5 točke.
13

Citat za prebrat
link
Matjaž Kek
9
23. julij 2017 ob 11:31 Zelo težka tekma. Res je, da smo zmagali, ampak trener Rijeke danes ne more biti srečen. Zame je bil to eden najtežjih trenutkov, odkar sem na Reki.