Hokej
slice
Prva zmaga SŽ Olimpije v Alpski ligi
Zajc zadel dvakrat, 20. september 2017 ob 22:02 Hokejisti SŽ Olimpije so v 3. krogu Alpske lige v Tivoliju odpravili Fasso s 6:1 in se veselili prve zmage v tem tekmovanju.
20
Zmaga Jesenic v Dornbirnu, poraz Olimpije v Kitzbühelu
51
16. september 2017 ob 22:33 Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v 2. krogu Alpske lige s 3:0 premagali Bregenzerwald, medtem ko je SŽ Olimpija z 0:5 izgubila v Kitzbühelu.
Za uvod le ena slovenska točka; Jeseničani zapravili prednost 3:0
31
13. september 2017 ob 22:22 Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v tekmi 1. kroga Alpske lige po podaljšku izgubili z Asiagom s 3:4, medtem ko je Olimpija z Rittnerjem izgubila z 0:2.
Jeseničani upajo na končnico v Alpski ligi
28
12. september 2017 ob 21:13 Najmočnejša slovenska hokejska kluba, Sij Acroni Jesenice in SŽ Olimpija, po večnem derbiju odpirata mednarodno sezono - v sredo začenjata boje v Alpski ligi.
Kopitar med 50 najboljšimi hokejisti v Ligi NHL
19
12. september 2017 ob 13:06 Slovenski hokejski as Anže Kopitar je bil pri hokejski TV-mreži NHL Network izbran v elitno petdeseterico najboljših hokejistov v Ligi NHL za sezono 2017/18. Hrušičana so uvrstili na 36. mesto.
Železarji dobili derbi s 3:0 za prvi pokalni naslov Hokejisti SIJ Acroni Jesenic so osvojili prvo lovoriko v novi sezoni, v finalu pokala so v Celju ugnali večne tekmece SŽ Olimpijo s 3:0. V uvodni tretjini sta mreži mirovali.
74
Jeseničani po preobratu do finala s SŽ Olimpijo Hokejisti SŽ Olimpije so v polfinalu Pokala Slovenije v Celju premagali Triglav s 4:1 in se bodo v nedeljo srečali z Jeseničani.
21
Zmaji zadeli sedemkrat, železarji pa kar enajstkrat Hokejisti SŽ Olimpije so v četrtfinalu Pokala Slovenije v Celju gladko odpravili Maribor (7:0) in se bodo v soboto srečali s Triglavom. V drugem polfinalu bodo igrali Celjani in Jeseničani.
49
Sezona preloma za slovenski klubski hokej Domača hokejska scena vrata v olimpijsko sezono odpira z vnovičnim sodelovanjem risov pod petimi krogi s pokalnim turnirjem, ki ga gosti Celje.
4
Terlikar s štirimi zadetki popeljal Triglav v polfinale V Celju se je začel turnir za Pokal Slovenije. Hokejisti Triglava so v četrtfinalu premagali MK Bled s 7:3 in se bodo v soboto srečali z zmagovalcem obračuna med Mariborom in SŽ Olimpijo.
11
Savolainen: Na olimpijske igre ne gremo kot turisti, ampak po kakšno zmago Kari Savolainen je znova selektor slovenskih hokejistov. Pet mesecev pred začetkom olimpijskih iger v Pjongčangu je predstavil načrte. Risi se bodo v skupini B srečali z Rusijo ZDA in Slovaško.
11
HK SŽ Olimpija začenja novo zgodbo na zdravih temeljih - sezona finančno pokrita Vodstvo HK-ja Slovenske železnice Olimpija (krajše HK SŽ Olimpija) je v Rdeči dvorani mestne hiše predstavilo cilje za novo sezono. Proračun za Alpsko ligo znaša okoli pol milijona evrov.
82
Pokal Slovenije: V finalu Jesenice - Olimpija? Prvo dejanje nove domače hokejske sezone bo pokalni turnir v Celju, ki bi lahko v finalu prinesel dvoboj večnih tekmecev Jesenic in Olimpije.
14
Prihodnji teden v Celju boj hokejistov za pokalno lovoriko Prihodnji teden se začenja nova hokejska sezona v članski konkurenci. Na sporedu bo turnir za Pokal Slovenije, ki bo potekal od 7. do 10. septembra v Celju.
8
Jaromir Jagr ne bo soigralec Anžeta Kopitarja Legendarni hokejist Jaromir Jagr ni pričakoval, da bo letos tako težko našel klub za novo NHL-sezono, pri čemer morda pozablja, da je vendarle star že 45 let.
19

Citat za prebrat
link
Ivica Kostelić
6
21. september 2017 ob 11:58 Če obstaja možnost za moj nastop v kombinaciji v Pjongčangu, je ta res zelo majhna. Ne bi dal denarja za to. Jadranje mi je zelo všeč. Morda bom imel kakšne večje cilje v tem športu.