Košarka
slice
Petrol Olimpija z najvišjo zmago v sezoni na odmor
Rogaška v zadnji četrtini strla Šenčur, 20. november 2017 ob 21:32 Košarkarji Petrola Olimpije so se veselili najvišje zmage v letošnji sezoni. Ljubljančani so v 7. krogu Lige Nova KBM odpravili Šentjur v dvorani Tivoli s kar 100:63.
6
Trifunović: Mi smo evropski prvaki in iz tega bomo izhajali
37
20. november 2017 ob 16:07 "Zadovoljen bi bil z dvema zmagama in da bi v ekipi ustvarili energijo ter enotnost, ki bi bili približek evropskemu prvenstvu," je na zboru košarkarske reprezentance dejal selektor Rado Trifunović.
Obupno, od prve do zadnje minute
91
20. november 2017 ob 07:52 Krepko zaušnico so prejeli košarkarji Miamija pred svojimi navijači. Indiana jih je nadigrala kar za 25 točk in jim povzročila najhujši poraz v sezoni.
Trifunović ostal brez Dragića, Murića in Macure
45
19. november 2017 ob 19:39 V ponedeljek se bo zbrala košarkarska reprezentanca, ki jo konec tedna čakata prvi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo, kjer pa ne bo Zorana Dragića, Eda Murića in Jurija Macure.
Boston in Golden State do zmag kljub visokemu zaostanku
46
19. november 2017 ob 08:06 Boston je v Ligi NBA proti Atlanti izničil zaostanek 16 točk in zmagal že petnajstič zapored, še večji podvig pa je v Philadelphii uspel Golden Statu.
Olimpija v Beogradu presenetila Partizan, šest trojk Špana Košarkarji Petrola Olimpije so v 9. krogu Lige ABA v Beogradu spravili na kolena favorizirano ekipo Partizana (77:78).
88
Miami v končnici ohranil prednost pred Washingtonom Košarkarji Miamija so v noči na soboto v Ligi NBA v gosteh premagali Washington z 88:91. Goran Dragić je v 35 minutah dosegel 6 točk. To je sedma zmaga za Miami v letošnji sezoni.
89
Brown po tragični novici blestel pri zmagi nad Bojevniki Košarkarji Bostona so v spopadu vodilnih ekip Lige NBA na kolena spravili Golden State z 92:88 in se veselili 14. zaporedne zmage.
44
Evropejci na vrhu statistike NBA? To je uspelo Marku Miliču Dominantne predstave Giannisa Antetokounmpa in Kristapsa Porzingisa soj luči v Ligi NBA spet obračata v evropske igralce.
24
Dončić proti trojnemu dvojčku, a je zadnjo četrtino presedel Košarkarji Real Madrida so prekinili negativni niz, ko so v 8. krogu Evrolige zanesljivo premagali Unicajo iz Malage (89:57). Izvrsten je bil znova Luka Dončić.
83
Embiid in Simmons pustošila po Staples Centru Goran Dragić je bil prvi strelec Miamija, ki je na domačem parketu izgubil prvo od dveh tekem z Washingtonom. Naslovnice Lige NBA pa so v znamenju mladeničev iz Philadelphie.
94
Izgubljene žoge, slaba obramba in skok - posledica nov poraz Olimpije Košarkarji Petrola Olimpija so v 6. krogu Lige prvakov v sloviti atenski dvorani Oaka klonili pred AEK-om (91:73) in ostajajo pri eni zmagi v tem tekmovanju.
40
Težave Reala se nadaljujejo - Randolph znova poškodovan Naturalizirani slovenski reprezentant Anthony Randolph bo zaradi poškodbe tretje metatarzalne kosti desne noge odsoten od pet do šest tednov.
30
Slovenke blizu stotice v Celju, padle so Finke V celjski športni dvorani je slovenska ženska reprezentanca v drugem krogu kvalifikacij visoko premagala Finsko (97:57).
11
Zamaskirani Irving ogret pred obračunom s prvaki Po tekmi odsotnosti zaradi udarca v glavo se je v vrste košarkarjev Bostona vrnil prvi zvezdnik Kyrie Irving in bil z zaščitno masko prvi strelec tekme ob zmagi Celticsov v Brooklynu s 109:102.
58

Citat za prebrat
link
Carlo Tavecchio
2
20. november 2017 ob 09:47 Carlo Tavecchio plačuje, ker je za selektorja izbral Venturo. Preprosto je. Nismo se uvrstili na svetovno prvenstvo. Razočaran sem ne kot predsendik zveze, ampak kot Carlo.