Tenis
slice
Finale Davisovega pokala v Lillu
Teniški igralci bodo igrali na stadionu Pierre-Mauroy, 19. september 2017 ob 12:23 Finale Davisovega pokala 2017 med Francijo in Belgijo bo med 24. in 26. novembrom v Lillu, so danes potrdili na francoski teniški zvezi.
Goffin in Darcis zrežirala preobrat - Belgijci v finalu proti Francozom
17. september 2017 ob 18:05 Francozi so v polfinalu Davisovega pokala v Lillu odpravili Srbijo s 3:1 in se bodo v finalu srečali z Belgijo, ki je po preobratu zadnji dan v Bruslju premagala Avstralijo s 3:2.
Srbi z močno oslabljeno zasedbo do točke uvodni dan v Lillu
1
15. september 2017 ob 19:26 Po prvem dnevu polfinala Davisovega pokala med Francijo in Srbijo v Lillu je izid 1:1, čeprav je bil kapetan srbske ekipe Nenad Zimonjić prisiljen vpoklicati nižje uvrščene igralce.
Čilić edini letošnji finalist, mlajši od 30 let
16
12. september 2017 ob 10:48 Že dolgo je jasno, da teniškemu vrhu vladajo veterani, kar po zadnjem letošnjem grand slamu potrjujejo tudi številke.
Nadal do tretje zmage v New Yorku in 16. grand slama v karieri
123
11. september 2017 ob 00:53 Rafael Nadal je v finalu Odprtega prvenstva ZDA s 6:3, 6:3 in 6:4 premagal Kevina Andersona. Prvi igralec sveta je upravičil vlogo favorita.
Stephensova v mesecu dni od 934. mesta do zmage v New Yorku V finalu Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku je Sloane Stephens premagala rojakinjo Madison Keys s 6:3 in 6:0. Za obe Američanki je bil to prvi nastop v finalu turnirja za grand slam.
41
Utrujeni del Potro nemočen proti razigranemu Nadalu Prvi igralec sveta Rafael Nadal je v polfinalu Odprtega prvenstva ZDA premagal Juana Martina del Potra s 4:6, 6:0, 6:3 in 6:2.
74
Venus ostala brez finala - za naslov Stephensova in Keysova V finalu Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku bomo dobili novo zmagovalko turnirja za grand slam, saj se bosta srečali Sloane Stephens in Madison Keys.
18
Brez premiere Federerja in Nadala v New Yorku - "DelPo" izločil Švicarja Juan Martin del Potro je v četrtfinalu Odprtega prvenstva ZDA s 7:5, 3:6, 7:6 in 6:4 izločil Rogerja Federerja. V polfinalu ga v petek čaka Rafael Nadal, ki tako ostaja številka ena.
120
Tudi Murray najverjetneje končal sezono Do pred nekaj tednov prvi teniški igralec sveta Škot Andy Murray je najbrž že končal sezono.
15
Prvi polfinale Carreno Busta - Anderson; pri ženskah prevlada ZDA Španec Pablo Carreno Busta in Kevin Anderson iz Južnoafriške republike sta prva polfinalista teniškega turnirja za grand slam v New Yorku.
10
"DelPo" v nogometnem vzdušju izločil Thiema in bo izzval Federerja Juan Martin del Potro je bil v osmini finala Odprtega prvenstva ZDA že v izgubljenem položaju, nato pa je zrežiral epski preobrat in premagal Dominca Thiema. V četrtfinalu ga čaka Roger Federer.
37
Sevastova unovčila številne napake Šarapove, tudi Muguruza izpadla Marija Šarapova je izpadla v osmini finala zadnjega grand slama sezone v New Yorku. Anastazija Sevastova je izločila Rusinjo s 5:7, 6:4 in 6:2.
9
Federer in Nadal stopnjujeta formo v New Yorku Rafael Nadal je drugič zapored izgubil uvodni niz, nato pa prikazal odlično igro in s 6:7, 6:3, 6:1 in 6:4 izločil Leonarda Mayerja.
49
Po slovesu Čilića in Isnerja spodnji del žreba popolnoma odprt Tudi peti dan Odprtega prvenstva ZDA presenečenj ni manjkalo. Diego Schwartzman je s 4:6, 7:5, 7:5 in 6:4 izločil Marina Čilića.
27

Citat za prebrat
link
Simon Rožman
7
20. september 2017 ob 20:18 Črv v glavi, čim prej bo treba najti pot iz krize. Ne bežimo od odgovornosti, vsaj jaz ne. Še tri tedne nazaj smo bili v treh tekmovanjih, trenutno smo samo še v enem.